Konkurs Piosenki ``Płyń głosie po rosie``

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie organizuje konkursu piosenki wiosennej zatytułowany Płyń głosie po rosie.

Celem konkursu jest promowanie aktywności twórczej wśród dzieci, rozwijanie wrażliwości muzycznej oraz umiejętności wokalnych, a także wyłonienie młodych talentów.

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które konkurują w następujących kategoriach:

I kategoria – dzieci przedszkolne urodzone w latach 2016-2017
II kategoria – uczniowie klas I – II szkół podstawowych
III kategoria – uczniowie klas III – IV szkół podstawowych.

Uczestnicy mają za zadanie przygotowanie jednej piosenki o tematyce wiosennej i mogą wykonać ją a capella lub z podkładem muzycznym. Piosenka może być zaśpiewana solo, w duecie lub w tercecie.

Dokładne informacje na temat organizacji edycji 2022/2023 podamy w terminie bliższym wydarzeniu, jednak już teraz zachęcamy do przygotowań do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Edycja 2021/2022

Ku wielkiej radości organizatorów konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem. Łącznie do rywalizacji przystąpiło 90 dzieci, w tym 41 solistów i 18 zespołów reprezentujących 26 placówek edukacyjnych z terenu Jaworzna, Chrzanowa, Imielina, a nawet odległego Tomaszowa Lubelskiego.

Tegoroczna edycja konkursu miała formę on – line. Uczestnicy nadsyłali zgłoszenia do dnia 25 kwietnia 2022r. Jury w składzie: Elżbieta Kapel, Katarzyna Walas, Iwona Płonka, Joanna Kalaga – V-ce Dyrektor, Anna Sieczkowska- Dyrektor PSM obradowało w dniu 27 kwietnia i postanowiło wyróżnić następujących wykonawców:

Kategoria I

Soliści
Antonina Łabaj PM nr 4 Jaworzno III miejsce
Olaf Fidziński PM nr 7 Jaworzno III miejsce
Hubert Korzenecki PM nr 2 Jaworzno III miejsce
Zuzanna Zalewska PM nr 27 Jaworzno II miejsce
Maria Nycz SP nr 17 Jaworzno II miejsce
Karolina Siwica PM nr 18/ MCKiS Klub Niko Jaworzno II miejsce
Liliana Jasicka PM nr 25 Jaworzno I miejsce
Tomasz Rogalski PM Imielin I miejsce

Zespoły
Kacper Barańczyk, Justyna Bergieł, Julia Kulig PM nr 19 Jaworzno
Natalia Ćwiklińska, Dorota Mocherek, Marta Zarzycka PM nr 18 Jaworzno
Maja Sędrzak, Maria Grabowska, Lena Huniak PM nr 2 Jaworzno
Oliwia Krajewska, Pola Masny, Karolina Gajos PM nr 7 Jaworzno

Kategoria II

Soliści
Oliwia Jelonek SP nr 11 Jaworzno Wyróżnienie
Kajetan Szewczyk SP nr 14 Jaworzno Wyróżnienie
Hanna Zoń SP nr 22 Jaworzno III miejsce
Remigiusz Szuster SP nr 15 Jaworzno III miejsce
Hanna Stępniewska SP nr 4 Jaworzno II miejsce
Hanna Grabka SP nr 2 Imielin I miejsce
Milena Gąska SP nr 5 Jaworzno I miejsce
Hanna Nowak MOKSiR Chrzanów I miejsce

Zespoły
Julia Latko, Julia Migacz, Laura Kurowska SP nr 22 Jaworzno Wyróżnienie

Kategoria III

Soliści
Justyna Olas SP nr 17 Jaworzno III miejsce
Amelia Norman SP nr 8 Jaworzno II miejsce
Emily Gogwim MOKSiR Chrzanów I miejsce
Lena Zastawnik ZSP nr 1 Jaworzno I miejsce

Zespoły
Agata Rzedzicka, Gabriela Chmiel, Aleksandra Zięba SP nr 15 Jaworzno I miejsce